Wpisz i naciśnij enter

Pravidlá pre výber obuvi k obleku

Pravidlá pre výber obuvi k obleku

Dobre zvolený a dobre strihnutý oblek by mal mať štýlový a elegantný rám. Neoddeliteľným prvkom elegantného outfitu je v tomto prípade dobre vybraná košeľa, kvalitné pánske topánky a opasok. Každý z týchto prvkov by mal byť premyslený, aby celok vytvoril vkusnú kompozíciu. Kvalitné, elegantné topánky Wojas PREMIUM sú prvkom, ktorý nemôže chýbať v šatníku žiadneho muža.

Topánky k obleku by mali byť štýlové a elegantné

Elegantné oblečenie sa skladá z mnohých komponentov. V prípade klasickej a formálnej, pánskej elegancie hovoríme o dobre ušitom obleku, správne vybranej košeli, správne vybraných pánskych topánkach a to stále nie je koniec. Súčasťou elegantného celku sú aj doplnky ako kožený opasok, kravata, vreckovka, sponky do košele, ponožky, aktovka, pánska taška. Každá z jednotlivých častí oblečenia by mala byť štýlová a elegantná, aby celok vytvoril dôslednú štylizáciu. Pokiaľ ide o výber pánskych topánok k obleku, nemali by ste robiť kompromisy. Vysoko kvalitná koža, ručne vyrobené topánky, zmysel pre detail - to všetko predstavuje elegantný a vkusný pár pánskych topánok, čo svedčí o dobrom vkuse muža, ktorý si ich obuje.

Aké druhy pánskych topánok do oblekov existujú?

K pánskemu obleku je možné zvoliť rôzne druhy obuvi , v závislosti od počasia alebo príležitosti. Povedzme, že v tomto príspevku uvažujeme o jari, lete a jeseni a zimu vynecháme, pretože zimné štylizácie s oblekom sa budú líšiť od celosezónnej verzie, nielen čo sa týka obuvi. Elegantné topánky k obleku sú oxfordy, derby, lofer, rovnako ako letecké, bronksy alebo pánske mokasíny . Jednotlivé typy obuvi sa hodia k rôznym typom denných alebo večerných oblekov. Stojí za zmienku, že elegantné topánky z prémiovej rady sú ručne vyrábané s dôrazom na každý detail. Vyberajú sa pre nich tie najkvalitnejšie suroviny, čo sa odráža na kvalite kože, z ktorej sú vyrobené všetky vonkajšie prvky obuvi, tj. špička, predná časť chodidla, stredná časť chodidla a päta, rovnako ako podošva. Kožená podrážka v elegantných oblekových topánkach je synonymom elegantného štýlu.

Oxford je najklasickejším typom pánskej obuvi

Najformálnejším typom obuvi k obleku sú oxfordy. Majú hladkú a štíhlu líniu s uzavretým priehlavkom. Oxford sú topánky s najvyšším stupňom formálnosti, vyberajú sa na elegantné večierky, svadby a oficiálne obchodné rokovania.

Elegantné derby nevychádzajú z módy

Derby topánky, sú elegantným typom obuvi, ktorý sa teší nemenej obľube ako oxfordy, ale vyznačuje sa mierne nižšou mierou formálnosti a otvoreným zvrškom. Angličanky sú vhodné na menej formálne večere, stretnutia počas dňa, konferencie. 

Klasické lofer sú takisto druhom formálnej obuvi

Pánska obuv lofer je naopak typom formálnej pánskej obuvi , ktorá nemá šnúrky ani očká a je zapínaná na pracku. Lofer môžu mať dvojitú alebo jednu pracku a tento predmet sa nazýva monk strap. Klasickí lofer sa hodia napríklad pre obleky na menej formálne stretnutia počas dňa. Medzi najnovšie trendy patria lofer v športovom štýle, ktoré ladia so štýlom smart casual.

Prečo sa oplatí kupovať kvalitné topánky, vyrobené z elegantnej kože?

Elegancia a vysoká trieda vždy stoja za vyššiu cenu. Klasické oblekové topánky Wojas PREMIUM sú nielen originálne svojím dizajnom, ručnou výrobou a precíznosťou v kombinácii každého detailu, ale aj najkvalitnejšou prírodnou kožou. Najnovšia kolekcia elegantnej pánskej obuvi zahŕňa pánske oxfordy aj derby vyrobené z hladkej lícovej kože . Tento typ kože je hladký, elastický, lesklý alebo saténový. Okrem toho, že vyzerá mimoriadne efektívne, je to materiál, ktorý je náchylný na prispôsobenie sa tvaru chodidla a zároveň odolný voči mechanickému opotrebovaniu, zmene tvaru a deformáciám. 

Správne vybrané a pravidelne používané prostriedky na starostlivosť o topánky z lícovej kože zabráni nielen poškodeniu topánok, ale po rokoch im dodá aj ušľachtilú patinu. Pánska obuv Wojas PREMIUM je najvyššej kvality a bude perfektne ladiť s dobre ušitým oblekom a správne vybranou košeľou. 

Farba obleku a farba elegantných topánok

Tmavomodrý odtieň vlny, z ktorej je elegantný pánsky oblek vyrobený, sa veľmi dobre hodí k čiernym oxfordom alebo hnedým derby Jedná sa o dva najklasickejšie odtiene obuvi s najvyššou mierou formálnosti. Tmavomodrý oblek si môžete obliecť aj k elegantným pánskym topánkam v svetlejšom odtieni hnedej, v takom prípade však znižujete mieru formálnosti celej štylizácie. Svetlejšie odtiene si preto rezervujte pre menej oficiálne stretnutia v priebehu dňa a popoludňajšie stretnutia v neformálnej spoločnosti.

Prehľad dámskych formálnych topánok na jar
Poprzedni
Prehľad dámskych formálnych topánok na jar
Obchodný dress code, čiže všetko, čo potrebujete vedieť o formálnom oblečení
Następny
Obchodný dress code, čiže všetko, čo potrebujete vedieť o formálnom oblečení