Dámska kolekcia

Dámske kožené rukavice

4 produktov
Kategórie

Dámske rukavice – výnimočná ochrana pre výnimočné rúčky

Mysleli ste si, že dámske rukavice sú módnym trendom posledných desaťročí? To veru nie. Nielen dámske rukavice, ale rukavice všeobecne sú známe už od čias egyptských faraónov. Poďte sa s nami na chvíľu zatúlať do čias dávno minulých a zistite, kedy sa rukavice objavili prvýkrát, na čo sa používali v minulosti a na čo sa používajú dnes, ale aj mnoho iného. Nenechajte si ujsť zopár zaujímavostí zo sveta dámskych rukavíc a nakoniec možno na e-shope Wojas nájdete aj Vy tie správne.

Od egyptských faraónov až k dnešným dámskym rukaviciam

Na prvý pohľad sa môže javiť, že dámske rukavice, a pritom je jedno či dámske kožené rukavice alebo dámske zimné rukavice, sú nudný a nezaujímavý kúsok oblečenia. Opak je pravdou. Rukavice prvýkrát uzreli svetlo sveta ešte za čias egyptských faraónov. Túto skutočnosť potvrdil nález ľanových rukavíc v hrobke faraóna Tutanchamóna.

Taktiež staroveké Grécko sa nevyhlo „rukavicovému trendu“, ktorý sa ťahá dodnes.

V stredoveku boli rukavice bohato zdobené mnohorakým prešívaním a drahokamami. Stredovek bol významný aj tým, že rukavice sa stali neodmysliteľnou súčasťou rytierskeho odevu. V 20. storočí nastal zlom a dekoratívnu funkciu rukavíc vystriedali ich ochranné vlastnosti. Bez ohľadu na to, o akom období hovoríme, všetky majú spoločné to, že ľudia požadovali vysoko kvalitné výrobky a do dnešných dní obľubujú najmä prírodné produkty z materiálov, ako koža či bavlna.

Ako si vybrať dámske rukavice, ktoré Vám sadnú ako uliate

Výber dámskych rukavíc je veľmi individuálny. Väčšina dám však dbá na to, aby boli rukavice vysoko kvalitné a pohodlné. Pri výrobe dámskych rukavíc sú používané rôznorodé a kvalitné materiály, ako koža či bavlna, ale aj umelo vytvorené vlákna.

E-shop Wojas ponúka prevažne dámske a pánske rukavice, ktoré sú s láskou vyrobené v Európe. Keďže sa v dnešnej dobe využíva najmä ochranná funkcia rukavíc, tak tieto doprajú príjemné teplo Vašim rukám v zimnom období, prípadne na zimnej dovolenke. Nechajte, aby dámske zimné rukavice ochránili Vaše ruky, zatiaľ čo Vy budete bezstarostne svišťať dole svahom na lyžiach. Medzi talianske kožené výrobky patria aj dámske rukavice na zimu, ktoré u nás nájdete v mnohých prevedeniach.

Klik sem, klik tam a dámske rukavice cestujú k Vám

Zaujal Vás niektorý prírodný produkt z ponuky e-shopu Wojas? Postačí zopár kliknutí a tento bude na ceste k Vám skôr, ako stihnete povedať WOJAS. Pri objednávaní dbáme na komfort, a preto odporúčame využiť možnosti nášho e-shopu, v ktorom sú pre Vás pripravené dámske rukavice na zimu, ale aj ďalšie talianske kožené výrobky.

Bez ohľadu na to, či ste s rodinou na chate, alebo si užívate pohodlie Vášho domova, pokiaľ Vás chytí nákupná horúčka sme tu vždy pre Vás. Nezabudnite, že v e-shope Wojas sa veľké nákupy oplatia – nakúpte nad 30 € a dopravu máte zadarmo. Aktívne nás sledujte a neuniknú Vám už žiadne zľavy a výhody, ktoré pre Vás máme pripravené.

Bezpečné nakupovanie
Bezpečné nakupovanies certifikátom SSL
Doprava zadarmo nad 30 €
Doprava zadarmonad 30 €
30 dní na vrátenie
30 dnína vrátenie